Koło nr 1 w Bydgoszczy

Forum Koła nr 1 w Bydgoszczy

jaka wędka na bolenia? pomocy

Tu można pisać o sprzęcie jaki używacie lub polecacie.

jaka wędka na bolenia? pomocy

Postprzez migi444 » Sob Paź 03, 2009 2:14 pm

KTOŚ MUSI ZACZĄĆ WIĘC Witam serdecznie kolegów wędkarzy z najlepszego koła jakim jest oczywiście nasza 1 !!!! Chciałem prośić o pomoc w wyborze wędki spinningowej na wiślane bolenie!!! W przyszłym sezonie zamierzam nastawić sie wlłasnie na tą rybe!!! Wędkował będe z ostróg (główek) wiec zastanawiam sie nad długościa wedki między 2,7 - 3 metry a moze nawet dłuższą???????? przynęty na jakie będe łowil to średnie woblery (salmo pop-er ukleja Gębskiego i bezsterowiec Siudaka oraz na średnie obrotówki typu Long) więc mam problem z ciężarem wyrzutowym zastanawiam sie miedzy 20-40 gram myslałem bardziej o 20g ale czy to nie za mało ??????????? Będe wdzięczny za każdą poradę!!!! Może jakieś nazwy konkretnych modeli wedzisk?????
migi444

Dołączenie: Sob Paź 03, 2009 9:11 am

Re: jaka wędka na bolenia? pomocy

Postprzez Nosek » Sob Paź 03, 2009 6:30 pm

Witam,

Na wstępie chciałbym pogratulować pierwszego, inaguracyjnego posta na forum :) Oby informacje na Nim były pomocne :) Co do Twojego zapytania:

Portal wedkuje.pl napisał(a):Idealne wędki do połowu boleni to spinningi o akcji szczytowej, długości 2.70-3 m i ciężarze wyrzutowym 10-21 g. Uzupełnieniem sprzętu jest kołowrotek z precyzyjnym hamulcem i żyłka dobrej jakości 0.18-0.22 lub plecionka o wytrzymałości maksymalnie do 6 kg.

Długość wędziska jest kwestią prywatną i zależy od upodobań wędkarza, czy miejsca z jakiego będzie się łowić (drzewa, krzaki etc.). Więcej informacji oczywiście wyżej, więc nie ma sensu powtarzać ;)

Pozdrawiam i życzę połamania kija :) Mam nadzieję, że informacje się przydaly.
P.S. Jeśli masz możliwość, to zaproś więcej znajomych wędkarzy na Nasze forum ;) Ono nie jest jedynie dla członków Koła nr 1 ;)
Nosek
Administrator

Dołączenie: Pią Paź 02, 2009 6:25 pm
Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez migi444 » Nie Paź 04, 2009 7:27 pm

dzięki serdeczne!!! no to mysle e konger aviator 270/20 bedzie idealnym wyborem !!!!! albo dozbieram na cormorana carb-o-star 270/30 :?

pozdrawiam i mysle ze aktywność forum zwiekszy sie z czasem !!!!!!!!!!!!!1
migi444

Dołączenie: Sob Paź 03, 2009 9:11 am

Postprzez wujek traper » Pon Paź 05, 2009 8:28 pm

black bull do 45gr ten kij to jest typowa wyrznarka do boleni. Powiem tak daleko leci z niego i ma wmiare akcije jak na wisłe z kijem do 20 gr ja bym nawed nie podchodził zatniesz zatniesz ale zero kotroli nad holem
Image
w koncu new koło XD pozdro dla 1 :D
wujek traper

Dołączenie: Pon Paź 05, 2009 8:21 pm
Miejscowość: Bydgoszcz

Powróć do Sprzęt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość